در شروع فصل سرما دچار سرماخوردگی شده‌اید و از خشکی سینه و سرفه رنج می‌برید، عناب داروی گیاهی مناسب و کارآمدی است. عناب دارای لعاب فراوان، پروتئین، مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین ث است.
عناب به دلیل داشتن لعاب زیاد، نرم کننده سینه و ضد سرفه است. جوشانده عناب گرفتگی صدا را برطرف می‌کند به علاوه آسم و تنگی نفس را برطرف می‌کند. عناب آرام کننده اعصاب و خواب آور است و بی خوابی و خستگی شدید را برطرف می‌کند.

برای معالجه و التیام زخمهای کهنه گرد ریشه خشک شده عناب را روی آنها بپاشید. عناب رشد موی سر را زیاد می‌کند. برای برطرف کردن ورم چشم، عناب را به چشم بمالید. عناب کم اشتهایی را برطرف می‌کند.

البته توجه داشته باشید عناب در اشخاص سرد مزاج باعث نفخ معده می‌شود. این افراد باید عناب را با شکر و موز بخورند.
بهتر است این میوه با غذاهای محرک مانند عسل میل شود. دقت کنید که میوه عناب باید در جای خشک و خنک و دور از نور نگهداری شود.

/ 2 نظر / 10 بازدید
مفید

عنابو بجوشونش ببین انگار خر شاشیده . کف سفید مثه جرم کتری میاد روش . وقتی خودت نخوردی چرا میای اینجا زر زر می نویسی؟نه والا امشب بجوشون تا ببینیه چی از توش بیرون میاد .

مفید

اومدم ازت معذرت بخوام خانم دکتر جان . نیگا نکردم خانمی و فک کردم از این مردایی هستین که همینجوری اومده نوشته . حالا اونو پاک کنید و منم ازتون معذرتخواهی میکنم . ولی عناب جوشیدنش خیلی کف سفید داره . [گل]